menu

Festival Atlántico

 
Festival Atlántico nebo-li festival ohňostrojů pořádá město Funchal jako kulturní a zábavní akci na oslavy příchodu léta. Festival probíhá během celého měsíce černa a skládá se ze tří částí: hudební festival, show ohňostrojů a menší  pouliční zábavné show. 

Pokud se tedy vydáte na Madeiru v měsíci červnu, určitě zde zažijete neopakovatelnou atmosféru krásných hudebních večerů a jedinečnou atmosférou….


Hudební festival

Každý den během celého festivalu se koná alespoň jeden oficiální koncert místních či zahraničních umělců všech žánrů od varhanní koncerty v katedrále Sé až po jazzové představení pod širým nebem. Návštěvníci hlavního města Funchal mají k dispozici program celého festivalu s přesným rozpisem všech koncertů a míst, kde se konají. 


Festival ohňostrojů

Každou sobotu v měsíci červnu se nad Funchalskou zátokou objeví na noční obloze překrásné obrazce ohňostrojů, které doprovází velmi poutavá hudba z velkých reproduktorů. Jde vlastně o soutěž a přehlídku umění pyrotechniků jak z Portugalska, tak i také ze sousedního Španělska.
Show začíná vždy každou sobotu večer ve 22:30 hod a trvá cca 20 minut. Nejlepší místo pro pozorování této jedinečné podívané je promenáda Avenida do Mar.