menu

koupání a pláže na MADEIŘE

 
Madeira má celoročně stálé počasí „věčného jara“ a díky zvláštnímu mikroklimatu a Golfskému proudu se dá ve vodách Atlantiku koupat téměř po celý rok. Teplota oceánu se pohybuje od 17°C v zimních měsících až do 24°C v letních měsících, respektive nejteplejší voda je v říjnu, kdy je moře vyhřáté nejen golfským proudem, ale také letním sluncem.
 

Vzhledem k tomu, že Madeira je vulkanického původu a okolní vody jsou hluboké několik kilometrů, nachází se zde málo přírodních pláží. Madeira díky svému přírodnímu bohatství není klasickou plážovou a válecí destinací, nicméně pro Ty, kdo se chtějí vykoupat v moři je na Madeiře řada míst, kde se dá vykoupat v Atlantiku. Vstupy do moře u hotelů umožňují uměle vybudovaná mola se schůdky a v neposlední řadě také nově vybudované umělé písečné pláže, které chrání zbudované vlnolamy. 
 

Zde Vám přinášíme lokality, které umožňují svým návštěvníkům koupání v moři
 

Prainha

Jediná přírodní písečná pláž na ostrově se nachází na východním výběžku Ponta do Sao Lorenco. Pokud se zde chcete vykoupat, musíte se sem vydat autem, nejsou zde žádné hotely.

 

 

Praia Formosa

Pláž Praia Formosa se nachází na okraji hlavního města Funchal, cca 3 km od historického centra města a 1 km od rybářské vesničky Camara de Lobos. Nabízí dlouhou oblázkovou pláž a překrásný výhled na nejvyšší útes v Evropě, Cabo Girao.

 

Hotely na pláži Praia Formosa

 
 

Calheta Beach

Pláž Calheta Beach se nachází ve stejnojmenné vesničce, která se nachází na jižním pobřeží Madeiry, cca 30 km západně od Funchalu a byla uměle vybudována navezením bílého písku ze Sahary. Díky zbudovaným vlnolamům je pláž chráněna a je vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

 

Hotely na pláži Calheta Beach
 
 

Machico

Druhé největší město na Madeiře, Machico, se nachází v zátoce, ve které město nechalo vybudovat písečnou pláž navezením bílého písku ze Sahary.

 

Hotely v Machico poblíž pláže
 
 

 

Ponta do Sol

Malá vesnička Ponta do Sol se nachází na jižní straně Madeiry cca 20 km západně od Funchalu a nabízí malou zátoku s oblázkovou pláží. 


Hotely poblíž pláže Ponta do Sol:
 
 

 

Porto da Cruz

Krásné středisko Porto da Cruz je jedno z mála míst na severu ostrova, kde je možné se koupat. V centru vesničky byl před několika lety dokončen vodní komplex Lido s terasou bazény, nabízející krásný výhled na severní hornaté a divoké pobřeží.

 

Hotely v Porto da Cruz:

COSTA LINDA ***

 

 

Porto Moniz

Ve vesničce Porto Moniz, která je vyhledávaným místem všech návštěvníků Madeiry, se nachází přírodní lávová jezírka, která jsou přímo na břehu oceánu a mořská voda je v nich krásně vyhřátá. Před několika lety byla jezírka přestavěná a kolem nich byly zbudované terasy a pozvolné vstupy do jezírek, což jen zvedlo jejich atraktivitu.
Na toto přírodní koupaliště je také nutné zaplatit vstupné.

 

Hotely v Porto Moniz:
 
 

 

Funchal - Lido (v současné době prochází rekonstrukcí)

Pro obyvatele i hotelové hosty hlavního města Funchal bylo zbudován vodní komplex Lido, který se nachází na březích oceánu a nabízí terasy s lehátky na slunění, několik bazénů, vstupy do moře.
Do Lida se platí vstupné cca 10 eur za osobu a den.

 Funchal - veřejné koupaliště Ponta Gorda

Nejnovější lázeňský komplex postavený na ostrově Madeira. Nachází se na skvělém místě, u krásné promenády v oblasti Lido-Praia Formosa. Areál nabízí 2 bazény, dětský bazén, přímý vstup do oceánu, písečné plochy pro sportovní vyžití, dětské hřiště, převlékárny a šatny, lehátka a slunečníky. Dále je zde centrum první pomoci, plavčíci, snack bary a restaurace.

V letní sezóně otevírací doba 8,30-20,30 hod. V zimní sezóně 9-18 hod.

Vstupné 5,-Eur/den.