menu

Výlety na MADEIŘE s českým průvodcem

Pro všechny klienty, kteří jsou ubytováni ve Funchalu či Canco do Baixo pořádáme během pobytu následující nejatraktivnější výlety za doprovodu česky hovořící delegátky. Vzhledem k velké atraktivitě všech výletů garantujeme konání těchto výletů každý týden v období od 29.dubna do 31.října.

 

VELKÝ VÝCHODNÍ OKRUH - celodenní výlet
Začneme návštěvou Pico do Arrieiru, třetím nejvyšším vrcholem ostrova (1818 metrů). Sjedeme do Ribeiro Frio, se svými lesy Laurissilva, uznávané jako důležitá část světového dědictví. Můžete zde také navštívit přírodní park se sádkou pstruhů. Dále budeme pokračovat do Santany známé svýmy trojůhelníkovými domečky. Další zastávka je v Portela (670 metrů), odkud budeme mit výhled na Orlí Skálu na severním pobřeží. Překrásný výhled je také z nejvýchodnějšího cípu ostrova, Ponta de Sao Lourenco. Po poslední zastávce v městečku Machico se vrátíme zpět do Funchalu. 

cena za osobu bez oběda 990,- Kč / 45 EUR


VELKÝ ZÁPADNÍ OKRUH - celodenní výlet

Během tohoto celodenního výletu navštívíme nejzajímavější místa západní části ostrova. Nejprve poznáme Camara de Lobos, rybářské městecko, kde se loví slavná Espada. Potom pojedeme ke Cabo Girao, k nejvyššímu útesu v Evropě (580 metru) a dále bude náš výlet pokračovat podél pobreží do Ribeira Brava a na horské sedlo Encumeada (1007 metru), odkud se nám naskytne krásný výhled na třetihorní vavřínové lesy. Nejdelší zastávkou je Porto Moniz, velmi známý díky svým lávovým jezírkům, kde se můžete vykoupat. Ze severní části ostrova se vrátíme zpátky do Funchalu po jediné rovině strova, plošine Paúl da Serra (1500 metrů). 

cena za osobu bez oběda 990,- Kč / 45 EUR

 

MONTE & EIRA DO SERRADO - polodenní výlet
Náš výlet začne vyhlídkou na město Funchal a Pico dos Barcelos. Potom navštívíme jedno z nejkouzelnějších míst ostrova Eira do Serrado (1094 metrů), kde budeme mít jako na dlani Curral das Freiras, neboli Údolí Jeptišek, naši další zastávku. Následně budeme pokračovat do vesnice Monte, která se nachází v okolí Funchalu a je hlavním poutním místem ostrova. Zde navštívíme kostelík a budete si moci vyzkoušet třeba sjezd silničními saněmi až do dva kilometry vzdáleného  Livramento( dobrovolné, nezahrnuto v ceně).

cena za osobu bez oběda 690,- Kč / 30 EUR

 

FUNCHAL - polodenní výlet 
Během pěší procházky hlavním městem navštívíte nejzajímavější pamětihodnosti města, katedrálu Sé, promenádu v přístavu a především věhlasnou místní tržnici, kde se prodávají ryby a mořské plody a zároveň cizokrajné ovoce a zeleninu, kterou jste ještě nikdy neviděli.

cena za osobu bez oběda 590,- Kč / 25 EUR 


MADEIRSKÁ NOC - večerní folklérní vystopení s večeří

Večeře v typické Madeirské restauraci nedaleko Funchalu, kde se jako hlavní jídlo podává místní specialita- Espetada (hovězí maso s česnekem a vavřínovými listy, grilované na otevrřném ohni) a další delikatesy madeirské kuchyně, včetně vína, které tu nesmí chybět. Večeři doprovází taneční vystoupení dvou místních folklórních souborů za doprovodu živé hudby. Uvidíte typické madeirské kroje a tance. Na závěr večera si i vy můžete zatančit. Během návratu do hotelu se ještě zastavíme na vyhlídkovém místě, odkud se vám naskytne kouzelný pohled na noční Funchal.